Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2014

17η αγωνιστική FL (Βόρειος όμιλος): Πιερικός - Ζάκυνθος 2-0

Τη χαρά της νίκης μετά από αρκετές αγωνιστικές γεύτηκε ξανά ο Πιερικός που επιβλήθηκε 2-0 της Ζακύνθου στην Κατερίνη .

Οι γηπεδούχοι είχαν να κερδίσουν από τη 10η αγωνιστική , μετά το τρίποντο με τη Νίκη Βόλου και με το σημερινό αποτέλεσμα παρέμειναν έξω από την ζώνη του υποβιβασμού . Ο Πιερικός άνοιξε το σκορ στο 13 ' με τον Ελευθεριάδη ενώ δυο λεπτά αργότερα έκανε το 2-0 με προβολή του Μανίκα . Οι Κατερινιώτες ζήτησαν πέναλτι στο 26 ' σε μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου από τον Στασινόπουλο , αλλά ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι κανονικά .

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα " έπεσε " και μοιραία το 2-0 έμεινε μέχρι τέλους .

ΠΙΕΡΙΚΌΣ : Παπατολίκας , Κατσαρμπάς , Αποστολίδης , Ιορδανίδης , Παπατόλιος , Ίτσιος , Μανίκας ( 88 ' Νίκου ) Παπαδόπουλος ( 77' Τσιρλίδης ) Λαζαρίδης , Νικολίτσης , Ελευθεριάδης ( 66 ' Καραγκούνης ) .

ΖΆΚΥΝΘΟΣ : Ξενοδόχοφ , Στασινόπουλος , Αποστόλου , Μπίρης , Φωτιάς , Οικονόμου , Τορεσάνι , Σκαθαρούδης , Κυριακίδης , Κούνσολο ( 66 ' Όττα ) Χατζησάββας ( 56' Σολφερίνο ) .