Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

10η αγωνιστική FL (Βόρειος όμιλος): Πιερικός - Νίκη Βόλου 2-1

Ο Πιερικός είναι εδώ!
Ένας φανταστικός Πιερικός άλλης εποχής νίκησε πολύ πιο εύκολα από ότι δείχνει το σκορ τη Νίκη Βόλου με 2-1 σήμερα στην Κατερίνη, χάρη σε δυο τέρματα των Καρτσαμπά και Αθανασίου, παρουσία ωστόσο λιγοστού κόσμου.

Το φιλμ του αγώνα:
1ο ημίχρονο
11 ' Σουτ του Σεϊμάν , μπλοκάρει σταθερά ο Παπατολίκας.
11 ' Κίτρινη στον Ισαάκ
12 ' Σουτ του Αποστολίδη του Πιερικού , η μπάλα πέρασε άουτ
Παιχνίδι κέντρου τα πρώτα 15 λεπτά , χωρίς φάσεις μπροστά στις δύο εστίες
21 ' Ακυρώνεται καθαρό γκολ για τον Πιερικό καθώς υποδεικνύεται λανθασμένα χέρι στον Ιορδανίδη.
33 ' Σουτ του Ανιέτε από εξαιρετική θέση με την μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ
37 ' Κόκκινη στον Ισαάκ . Ο Ισαάκ πέρασε στην περιοχή ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε 2η κίτρινη για θέατρο

2ο ημίχρονο
48 ' Κίτρινη στον Ιορδανίδη
49 ' Γκολ για τον Πιερικό . Μετά την εκτέλεση φάουλ η μπάλα έφτασε στα πόδια του Καρταμπά που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Αποστολίδη , κάνοντας το Πιερικός - Νίκη Β . 1-0
52 ' Κίτρινη στον Νικολίτση
57 ' Αλλαγή για τη Νίκη . Ο Τσίτας στη θέση του Ακασού
62 ' Κίτρινη στον Ρεπετσά για διαμαρτυρία
71 ' Δοκάρι για τον Πιερικό σε σουτ του Αποστολίδη
72 ' Αλλαγή για τον Πιερικό . Κέρι στη θέση του Καθάριου
73 ' Ευκαιρία για τον Πιερικό . Ο Αποστολίδης μπλόκαρε την μπάλα σε επικίνδυνο σουτ παίκτη του Πιερικού
78 ' Γκολ για τον Πιερικό . Ο Αθανασίου πήρε το ριμπάουντ μετά το δοκάρι και με απ ' ευθείας σουτ έκανε το 2-0
81 ' Μπιτσάκος στη θέση του Γκότοβου
84 ' Τρίτο δοκάρι για τον Πιερικό
88 ' Σέντρα σουτ του Μανίκα , μπλόκαρε ο Αποστολίδης
89 ' Ιορδανίδης Ν. στη θέση του Μανίκα
90 +2' Γκολ για τη Νίκη . Ο Γέσιτς τη σέντρα , ο Τζιώρας με κεφαλιά έκανε το 2-1

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων :

Πιερικός ( Ν. Θεοδοσιάδης ) : Παπατολίκας , Αποστολίδης , Ντόικιτς , Ελευθεριάδης , Καθάριος ( 72 ' Κέρι ) Ιορδανίδης , Μανίκας ( 89' Ιορδανίδης ) Νικολίτσης , Καρτσαμπάς , Αθανασίου και Ίτσιος ( 66 ' Σερέτης )

Νίκη Βόλου ( Π. Τζαναβάρας ) : Αποστολίδης , Ζουλιώτης , Ρεπετσάς , Γκότοβος ( 81 ' Μπιτσάκος ) Παπαδόπουλος , Σεϊμάν , Ακασού ( 57' Τσίτας ) Ισαάκ , Ανιέτε , Γέσιτς και Τζιώρας