Δευτέρα 10 Μαρτίου 2014

23η αγωνιστική FL (Βόρειος όμιλος): Νίκη Βόλου - Πιερικός 1-0

Πάλεψε στον Βόλο ο Πιερικός για ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά τελικά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 1-0 από τη Νίκη βόλου. Το "φιλμ" του αγώνα:

1ο ημίχρονο :
2 ' Εντυπωσιακό σουτ του Γέσιτς από τη δεξιά γωνία της περιοχής του Πιερικού έδιωξε σε κόρνερ ο Πατσιογιώργος
3 ' Μπάσιμο του Ανιέτε από αριστερά , έστρωσε στη μικρή περιοχή στον Ρονκάτο όμως ο Βραζιλιάνος αιφνιδιάστηκε στέλνοντας την μπάλα άουτ
3 ' Σουτ του Ανιέτε κόντραρε σε πόδια αμυντικού του Πιερικού και πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα ο Πατσιογιώργος έδιωξε σωτήρια για την ομάδα του
31 ' Ένα δύο του Ρονκάτο με τον Ανιέτε , με τον Ισπανό να πλασάρει και την μπάλα να καταλήγει άουτ
33 ' Σέντρα " φαρμάκι " του Σοϊλέδη ο Ρονκάτο δεν έπιασε όπως θα ήθελε την κεφαλιά " ψαράκι " που επιχείρησε
37 ' Καλή σέντρα του Σοϊλέδη από τα αριστερά με τον Μανουσάκη να μην πιάνει όπως θα ήθελε την κεφαλιά και να χάνεται ακόμα μία ευκαιρία για τη Νίκη
40 ' Σουτ του Μανουσάκη , μετά από όμορφο ένα δύο με τον Ανιέτε , η μπάλα κόντραρε και έφτασε αδύναμα στα χέρια του Πατσιογιώργου
44 ' Ακυρώνεται γκολ του Ρονκάτο μετά από υπόδειξη του Βραζιλιάνου σε θέση οφσάιντ
45 ' + 2 ' Τέλος ημιχρόνου

2ο ημίχρονο :
50 ' Η Νίκη έφυγε στην αντεπίθεση με τον Ρονκάτο , ο Βραζιλιάνιος πάσαρε αριστερά του στον Ανιέτε με τους αμυντικούς του Πιερικού να προλαβαίνουν τον Ισπανό πριν σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής
54 ' Σέντρα του Μπιτσάκου από δεξιά έδιωξαν οι αμυντικοί του Πιερικού πριν η μπάλα φτάσει στον Ρονκάτο
56 ' Ο Πατσιογιώργος ενστικτωδώς απέκρουσε κεφαλιά του Γκότοβου μέσα από τη μικρή περιοχή του Πιερικού
57 ' Μιχαηλίδης στη θέση του Καραγκούνη
61 ' Σουτ του Ρονκάτο πέρασε άουτ
61 ' Σουλίδης στη θέση του Πινιέιρο
62 ' Ο Μπακάλης γύρισε όμορφα προς το πέναλτι με το σουτ του Μανουσάκη να κοντράρεται και να περνά κόρνερ
63 ' Κίτρινη στον Μανουσάκη για διαμαρτυρία
64 ' Ισαάκ στη θέση του Μανουσάκη
65 ' Σουτ του Γέσιτς με το δεξί απέκρουσε και πάλι ο Πατσιογιώργος
68 ' Ο Κέρι στη θέση του Μπρίτο
68 ' Κεφαλιά του Γκότοβου πέρασε άουτ
70 ' Ακυρώνεται κι άλλο γκολ της Νίκης , αυτή τη φορά με τον Ανιέτε να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ
72 ' ΓΚΟΛ για τη Νίκη . Ο Ρεπετσάς με κεφαλιά μετά από κόρνερ λύτρωσε την ομάδα του γράφοντας το 1-0
75 ' Πέικος στη θέση του Ντόικιτς
78 ' Σουτ του Ανιέτε απέκρουσε ο Πατσιογιώργος
82 ' Κίτρινη στον Ανιέτε γιατί ο κ . Καραντώνης θεώρησε πως η ανατροπή του Ισπανού ήταν θέατρο
89 ' Πιτταράς στη θέση του Γέσιτς
90 '+5' Τέλος παιχνιδιού

Νίκη Βόλου ( Αλέκος Βοσνιάδης ) : Αποστολίδης , Μπιτσάκος , Σοϊλέδης , Ρεπετσάς , Γκότοβος , Μπακάλης , Πινιέιρο ( 61 ' Σουλίδης ) Μανουσάκης ( 64' Ισαάκ ) Γέσιτς ( 89 ' Πιτταράς ) Ανιέτε , Ρονκάτο
Αναπληρωματικοί : Ταΐρης , Παπαδόπουλος , Ακασού , Τσουκάνης

Πιερικός ( Γιώργος Καμπερίδης ) : Πατσιογίωργος , Λαζαρίδης , Καραγκούνης ( 57 ' Μιχαηλίδης ) Ντόικιτς ( 75' Πέικος ) Ιορδανίδης , Ίτσιος , Παπατόλιος , Ελευθεριάδης , Μανίκας , Μπρίτο , Τσιρλίδης
Αναπληρωματικοί : Παπατολίκας  , Καρτσάμπας , Νικολίτσης

Διαιτητής : Καραντώνης ( Ημαθίας )
Βοηθοί : Παρασίου ( Ημαθίας ) Κεντζιόπουλος ( Καστοριάς )
4ος : Μολιχιτσούδης ( Μακεδονίας )
Παρατηρητής : Κυριακούδης ( Καβάλας )