Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Πρωτάθλημα υποδομής ΕΠΣΜ: Ηρακλής Αμπελοκήπων (U17)-ΣΦΚ Πιερικός (U17) 6-2

Βαριά ήττα υπέστη η Κ-17 του Πιερικού χθες από τον Ηρακλή Αμπελοκήπων αφού έχασε με 6-2 στα πλαίσια του πρωταθλήματος υποδομής της ΕΠΣ Μακεδονίας.Η ομάδα του Πιερικού δεν έπιασε το στάνταρ της απόδοσης της που μας έχει συνηθίσει μέχρι τώρα με αποτέλεσμα να βρεθεί από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ.Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τους παίκτες του Πιερικού οι οποίοι βρέθηκαν να χάνουν με 4-0.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός άλλαξε πρόσωπο προς το καλύτερο,έβαλε την μπάλα κάτω, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο,έκλεισε την αντίπαλη ομάδα στα καρέ της και κατάφερε να μειώσει σε 4-2 με τον Οικονόμου και τον Μπαλαχάτζε.Θα μπορούσε να είχε γυρίσει και το παιχνίδι μάλιστα αν ο διαιτητής στο 60' έδινε καθαρό πέναλτι υπέρ των Μελανόλευκων.Το τελικό σκορ του παιχνιδιού διαμορφώθηκε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα με τους παίκτες του Ηρακλή να σημειώνουν άλλα δύο τέρματα διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.