Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2012

Πρωτάθλημα νέων Football League 1η αγωνιστική : Νέοι Πιερικού-Νέοι Αναγ. Γιαννιτσών 1-2

Ήττα με 1-2 από την ομάδα νέων της Αναγέννησης Γιαννιτσών δέχτηκε η ομάδα νέων του Πιερικού, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος νέων της Football League 2012-2013. Η ομάδα του Βαγγέλη Τσιαμπέρα ευτύχισε να προηγηθεί νωρίς με 1-0 μόλις στο 5' μετά από σουτ του Ανέστη Παναγιωτίδη. Η ομάδα των Γιαννιτσών ισοφάρισε στο 31' και πέρασε μπροστά στο σκορ με 1-2 λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι νέοι του Πιερικού έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, αλλά παρέμεινε το 1-2 υπέρ της ομάδας των Γιαννιτσών.