Καβάλα (Κώστας Βασιλακάκης): Αποστολίδης, Παγώνης, Γελαδάρης, Τριποτσέρης, Μαραγκός, Ντιέ, Ενσαλίβα, Μοκάκε, Ποσίνκοβιτς, Μπρατσιάνι, Χλωρός.

Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Τόλιος, Νίκου, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Δήμου, Δεσποτόφσκι, Ίτσιος, Καθάριος, Ντάνι, Καραγκούνης, Φαμπίνιο.

ΒΟΗΘΟΙ: Χαρίτος (Αθηνών), Βλάσσης (Λασιθίου)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μαραγκός 35' , Νίκου 54' , Ενσαλίβα 85'
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ :

1'  ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

8'  ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!!!!!!! Μετά από κόρνερ του Καραγκούνη, ο Ντάνι με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Πιερικό!

17'  Έκοψε ο Γελαδάρης νέα επικίνδυνη αντεπίθεση του Πιερικού, μετά από μπαλιά του Δεσποτόφσκι.

23' Χωρίς σημαντικές φάσεις το ματς μετά το γκολ, η Καβάλα αρκετά άτσαλα προσπαθεί με ατομικές ενέργειες ορισμένων παικτών της να απειλήσει, χωρίς αποτέλεσμα.

35' Παιχνίδι κέντρου, με κατοχή για την Καβαλά, χωρίς όμως καμία άξια αναφοράς ευκαιρία, επηρεασμένοι από το γρήγορο γκολ οι ποδοσφαιριστές της Καβάλας, με τον Πιερικό να είναι καλά οργανωμένος,ελέγχοντας και κρατώντας με άνεση το 0-1

43' Δοκάρι για την Καβάλα, μετά από κεφαλιά του Χλωρού, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

44' Μεγάλη ευκαρία για τον Πιερικό, με τετ α τετ του Ντάνι με τον Αποστολίδη, αλλά σώζει ο τερματοφύλακας της Καβάλας

45' Δοκάρι για τον Πιερικό, μετά από πλασέ του Ντάνι και στην επαναφορά αποκρούει ο Αποστολίδης πάνω στη γραμμή

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σχόλιο : Εξαιρετική εμφάνιση έως τώρα για τον Πιερικό. Διαβασμένος κρατάει καλά ανασταλτικά και απειλεί με καλές και γρήγορες αντεπιθέσεις. Αντίθετα η Καβάλα τουλάχιστον μέχρι το 40' ήταν ακίνδυνη, σαφώς επηρεασμένη από το γρήγορο γκολ.

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

54' Κίτρινη κάρτα στον Νίκου.

60' Σουτ του Ενσαλίβα και μεγάλη απόκρουση του Τόλιου. Η Καβάλα αρχίζει να πιέζει...

67' Αλλαγή για τον Πιερικό. Βγαίνει ο Καθάριος και μπαίνει ο Καρτσαμπάς.

78' Αλλαγή για τον Πιερικό. Βγαίνει ο Φαμπίνιο, για να μπει ο Κόιτς.

85' Κίτρινη κάρτα στον Ενσαλίβα