Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Πρωτάθλημα υποδομών ΕΠΣ Πιερίας: Σ.Φ.Κ Πιερικός - ΠΑΕ Ποντιών 1-0

Ντέρμπι είχαμε στο πρωτάθλημα υποδομών την ΕΠΣ Πιερίας, με το παιδικό τμήμα του Πιερικού να κερδίζει με 1-0 το αντίστοιχο της ΠΑΕ Ποντίων. Η ομάδα του Στέφανου Τερζόπουλο στο 1ο ημίχρονο ήταν καλύτερη, ωστόσο δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ιδιαίτερης φάσεις στην αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΠΑΕ Ποντίων ήταν πιο απειλητική, με τον Ζέρβα να υποχρεώνεται σε αρκετές αποκρούσεις. Ένα πέναλτι όμως στα τελευταία λεπτά, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ρούντο, έβαλε την ομάδα του Πιερικού μπροστά στο σκορ, το οποίο έμεινε έτσι μέχρι το τέλος.