Σάββατο 23 Μαρτίου 2013

Πρωτάθλημα Παίδων ΕΠΣΜ: ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου-ΣΦΚ Πιερικός 2-1

Ηττήθηκε με 2-1 η ομάδα Παίδων του Πιερικού από την αντίστοιχη ομάδα του Α.Ο.Κ Αγίου Αθανασίου, σήμερα το πρωί στο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Στο 20' ο επιθετικός του Αγίου Αθανασίου βρέθηκε μόνος και από το ύψος του πέναλτι, έκανε ωραίο σουτ αλλά ο Βέτσος είπε όχι, κρατώντας το 0 για τον Πιερικό. Ο Πιερικός προσπάθησε να απειλήσει με τον Ιωσηφίδη, μετά από μπαλιά του Ρούντο, αλλά ο γκολκίπερ του Αγίου Αθανασίου πρόλαβε τον Ιωσηφίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Αγίου Αθανασίου ήταν αυτή που σκόραρε πρώτη στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο. Οι ποδοσφαιριστές του Σ.Τερζόπουλου ισοφάρισαν μετά από 10 λεπτά, με τον Ιωσηφίδη, έπειτα από ωραία ενέργεια και πάσα του Τόσκα, ο Ιωσηφίδης βρέθηκε μόνος και με πλάσε έκανε το 1-1. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε δύο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, όταν ο επιθετικός του Αγίου Αθανασίου με σουτ έξω από την περιοχή, έδωσε την νίκη στην ομάδα του.