Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

LIVE από το Pierikos24 Βlog η αναμέτρηση Ηρακλής Ψαχνών - Πιερικός

Ηρακλής Ψαχνών - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)
Την ίδια στιγμή: Ιωνικός Ν.Φ. - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 60-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το Pierikos24 Blog για ακόμη μια φορά σας έδωσε την δυνατότητα να παρακολουθείστε την LIVE εξέλιξη του αγώνα Ηρακλής Ψαχνών-Πιερικός, για την 6η αγωνιστική της Football League, o οποίος έληξε 2-0 υπέρ της ομάδας της Εύβοιας. Παρακάτω εμφανίζονται οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ. Λεπτομέρειες και αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα αργότερα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευαγγέλου (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Χριστοδούλου, Αθανασόπουλος (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λαζαρίδης 30' , Κοσμίδης 63'
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Λαζαρίδης 31' (δεύτερη κίτρινη)

Αρχικές συνθέσεις:

Ηρακλής Ψαχνών (Βασίλης Βούζας): Σικαλιάς, Ρεπετσάς, Σουλιώτης, Τάουερ, Κονέ, Βανγκέλι, Μπακομήτρος, Λιόσης, Χαϊκάλης, Ιακωβάκης, Σέγκος

Πιερικός (Νίκος Γκουλής): Τόλιος, Λαζαρίδης, Καρτσαμπάς, Ντόικιτς, Δεσποτόφσκι, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Νίκου, Σεχολάρι, Δήμου, Ντάνι

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ :  Τιμήθηκε πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο τερματοφύλακας του Πιερικού Θανάσης Τόλιος, για την προσφορά του στην ομάδα της Εύβοιας.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ:

1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

1' ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

11'  Δυνατό σουτ του Σεχολάρι στο δοκάρι! Τεράστια ευκαιρία για το 0-1.

14' Χαμένη ευκαιρία με τον Χαϊκάλη για τα Ψαχνά, πέρασε και τον Τόλιο αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

23'  Πιέζει ο Πιερικός...

30'  Κίτρινη ο Λαζαρίδης.

31' Δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) ο Λαζαρίδης και πέναλντι για τον Ηρακλή Ψαχνών, καθώς ανέτρεψε τον Ιακωβάκη.

32' ΓΚΟΛ. 1-0 ο Ηρακλής Ψαχνών με τον Σέγκο (ΠΕΝΑΛΝΤΙ).

36' ΓΚΟΛ. 2-0 για τον Ηρακλή Ψαχνών με κεφαλιά του Τάουερ.

40' Αλλαγή για τα Ψαχνά. Στην θέση του τραυματία Ζουλιώτη ο Ρούτσης.

46' Τέλος α΄μέρους.

2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ:

46' ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ

47' Μεγάλη ευκαιρία με τον Καρτσαμπά χάνει ο Πιερικός για να μειώσει σε 2-1.

50' Αλλαγή για τον Ηρακλή Ψαχνών, βγαίνει ο Βανγκέλι και μπαίνει ο Ντελέκος.

53'  Αλλαγή για τον Πιερικό, με τον Ίτσιο να μπαίνει στη θέση του Σεχολάρι.

64'  Προσπαθεί ο Πιερικός να μειώσει το σκορ, με τον Ηρακλή Ψαχνών να παίζει αμυντικά...

67' Κίτρινη κάρτα για τον Κοσμίδη.

69' Τετ α τετ ο Γιαζιτζόγλου με τον Σικαλιά, στέλνει την μπάλα άουτ.

70' Ο Τόλιος διώχνει την μπάλα σε τετ α τετ πλασέ του Σέγκου.

77' Αλλαγή για τον Πιερικό. Ο Σίμος Παπαδόπουλος μπαίνει στη θέση του Δεσποτόφσκι.

86' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φαμπίνιο, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.