Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2012

Live από το Pierikos24 η αναμέτρηση Θρασύβουλος-Πιερικός

Το Pierikos24 Blog σας δίνει την ευκαιρία να παρακολουθήσετε live την εξέλιξη του αγώνα από το Στάδιο της Φυλής, για την 2η αγωνιστική της Football League.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ -ΠΙΕΡΙΚΟΣ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Περίπου 80 φίλαθλοι βρίσκονται στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση,μεταξύ αυτών, ο πρόεδρος του Πιερικού Κώστας Παπαδόπουλος κι ο Δήμαρχος Κατερίνης Σάββας Χιονίδης.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σωσώνης (Φθιώτιδας)
ΒΟΗΘΟΙ:
Δουδούμης, Δόσκορης (Φθιώτιδας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 2' Δεσποτόφσκι, 54' Σταυροθανασόπουλος, 87' Μπέκα
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 94' Σταυροθανασόπουλος

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ :
Θρασύβουλος (Στάθης Σταθόπουλος)Σταυριανός,Τζιωρτζιόπουλος,Σύρος, Μπακάλης, Μπέκα, Σταυροθανασόπουλος, Ανδρίκος, Πλαβούκος, Παπανίκου, Πάνο, Αγκόλι.

Πάγκος Θρασύβουλου : Ξενοδόχοφ, Βασιλείου, Αρκουμάνης, Ντα Κόστα, Σκόνδρας, Καλογρίδης, Κειτά.

Πιερικός (Νίκος Γκουλής): Βασιλειάδης, Καρτσαμπάς, Ντόικιτς, Παπαστεργίου, Γιαζιτζόγλου, Λόπεζ, Δεσποτόφσκι, Καθάριος, Κόιτς, Σεχολάρι, Φαμπίνιο.
Πάγκος Πιερικού : Παπατολίκας, Παπαδόπουλος, Δήμου, Λαζαρίδης, Ίτσιος, Νίκου, Κωτσιόπουλος.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ :

1' Έναρξη αγώνα.

2' Κίτρινη στον Δεσποτόφσκι.

5' Κεφαλιά Σταυροθανασόπουλου, πάνω στον Βασιλειάδη.

14' Δοκάρι για τον Θρασύβουλο, μετά από σέντρα-σουτ του Πάνου.

17' Πρώτο κόρνερ για τον Πιερικό,κεφαλιά του Καρτσαμπά και νέο κόρνερ.

18' Ανεβάζει απόδοση ο Πιερικός...!

20' Αντεπίθεση για τον Θρασύβουλο,κόβει ο Ντόικιτς.

25' Ελέγχει ο Πιερικός...

34' Ισορροπημένο παιχνίδι, με αρκετά λάθη στο χώρο του κέντρου κι από τις δύο ομάδες

35' Ζητάνε πέναλντι οι γηπεδούχοι για ανατροπή του Σταυροθανασόπουλου από τον Βασιλειάδη, συνέχεια δείχνει ο διαιτητής

38' Φάουλ του Μπέκα, εύκολα ο Βασιλειάδης

42' Ο Καθάριος σεντράρει, ο Σεχολάρι παίρνει την κεφαλιά κι ο Σταυριανός αποκρούει σε κόρνερ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο για το πρώτο ημίχρονο : Ισορροπημένο ματς στο πρώτο ημίχρονο, αρκετά λάθη στο κέντρο, με τον Πιερικό να έχει καλύτερες φάσεις για γκολ, με κορυφαίες στιγμές τις κεφαλιές των Καρτσαμπά και Σεχολάρι, όπου ο Σταυριανός παραχώρησε κόρνερ.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

48' Κεφαλιά του Ντόικιτς άουτ, μετά από κόρνερ του Κόιτς

53' Κίτρινη στον Σταυροθανασόπουλο

55' Κεφαλιά του Πλαβούκου η μπάλα άουτ

59' Σουτ του Δεσποτόφσκι, κοντράρει στον Πάνο

61' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο, μπαίνει ο Σκόνδρας βγαίνει ο Αγκόλι

63' Παραλίγο αυτογκόλ του Γιαζιτζόγλου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζιωρτζιόπουλου πιάνει κεφαλιά ο Γιαζιτζόγλου η μπάλα πάει προς το τέρμα, αλλά ο Βασιλειάδης εντυπωσιακά το αποτρέπει

67' Εντυπωσιακή προσπάθεια του Κόιτς, "ζαλίζει" την άμυνα του Θρασύβουλου αλλά το τελικό σουτ, το μπλοκάρει ο Σταυριανός

68' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο, ο Καλογρίδης στην θέση του Πλαβούκου

69' Αλλαγή για τον Πιερικό, ο Ίτσιος παίρνει την θέση του Λόπεζ

74' Έπεσε πολύ ο ρυθμός...

79' Σουτ του Κόιτς η μπάλα αρκετά ψηλά άουτ

81' Αλλαγή για τον Πιερικό, ο Νίκου στην θέση του Καθάριου

84' Αλλαγή για τον Θρασύβουλο, Κειτά στην θέση του Παπανίκου

85' Διώχνει ο Βασιλειάδης με τις γροθιές το σουτ του Τζιωρτζιόπουλου από εκτέλεση φάουλ

87' Κίτρινη στον Μπέκα

88' Αλλαγή για τον Πιερικό, με τον Δήμου στην θέση του Σεχολάρι

90'+4 Κόκκινη στον Σταυροθανασόπουλο για θέατρο