Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2012

Επιστρέφει στις νίκες το παιδικό τμήμα του Πιερικού

Μετά από δύο συνεχόμενες ήττες (από Σμυρναϊκό Βαθυλάκκου και ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης), ο Πιερικός επέστρεψε στις νίκες, νικώντας τον ΕΘνικό Κεραμιδιού (Ολυμπιακός Κατερίνης) με 0-5.Έτσι ο Πιερικός κέρδισε τους πρώτους τρεις πόντους στην ΕΠΣΜ. Στο πρώτο ημίχρονο ο Πιερικός δεν έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και δεν έβρισκε τα πατήματα του.Την λύση την έδωσε ο Κουνδής μετά από λάθος των αμυντικών μπήκε μόνος του και με πλασέ έκανε το 0-1
.Μετά από 2 λεπτά ο Πάσχος βρήκε κενό χώρο έκανε σουτ αλλά πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός μπήκε πάρα πολύ δυνατά και οι ποδοσφαιριστές ήταν αποφασισμένοι πως θα νικήσουν.Έτσι στο τέταρτο λεπτό ο Αμαραντίδης με ωραίο σουτ στο"γάμα" έκανε το 0-2.Το 0-3 ήρθε αμέσως μετά από καταπληκτικό "ένα-δύο" του Γκοτζαμάνη και του Κουνδή που βρέθηκε μόνος και με πολύ δυνατό σουτ έκανε το 0-3.Μετά από δύο λεπτά ο Τουλίκας έπιασε καλό σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε δίπλα από το δοκάρι της εστίας.Μετά από κλέψιμο της μπάλας από τον Ρούντο και με ωραίο "ένα-δύο" με τον Χατζόπουλο ο Ρούντο βγήκε τετ-α-τετ και εύκολα με πλασέ έκανε το 0-4.Μετά από ωραία ομαδική συνεργασία,ο Παπαδημητρίου βγήκε πλάγια έκανε συρτή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Μπουλάρι έκανε εύκολα το 0-5.

Η ενδεκάδα του Πιερικού: Ζέρβας(C), Καλεντερίδης, Γκαράτζιας, Κατσαντώνης, Τουλικάς, Γκοτζαμάνης, Ρούντο, Πάσχος, Μπαϊράμι, Κουνδής, Αμαραντίδης.

Έπαιξαν και: Βέτσος,Ιωσιφίδης,Χατζόπουλος,Βλάχος,Μπουλάρι,Παπαδημητριού και Καραμπουλάκης.