Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2012

LIVE από το Pierikos24 Blog η αναμέτρηση ΠΙΕΡΙΚΟΣ-Μαχητές Δόξας Πεύκων, για την 3η αγωνιστική της Β' εθνικής μπάσκετ

Photo Αρχείου

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-Μαχητές Δόξας Πεύκων 83-87 (ΤΕΛΙΚΟ - 2η Παράταση)

Το Pierikos24 Blog σας έδωσε την δυνατότητα να παρακολουθήσετε την LIVE εξέλιξη του αγώνα Πιερικός Αρχέλαος-Μαχητές Δόξας Πεύκων, από το κλειστό γυμναστήριο του Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, ο οποίος χρειάστηκε να πάει στην 2η παράταση, εκεί όπου η φιλοξενούμενη ομάδα έκαμψε την αντίσταση του Πιερικού και έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από την Κατερίνη.

ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ ΣΚΟΡ: 6-4 (6'), 13-12 (10'), 19-17 (13'), 36-20 (18'), 39-20 (20΄-ημίχρονο), 48-36 (26'), 53-53 (30΄), 61-61 (35'), 69-69 (39΄), 69-69 (40΄), 74-74 (45'), 83-87 (50'-τελικό)

ΑΡΧΙΚΗ ΠΕΝΤΑΔΑ ΠΙΕΡΙΚΟΥ: Ασημάκης, Φακοπουλίδης, Γκαβανόπουλος, Ταμουρίδης, Λυμπάρης.

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ : Στο γήπεδο βρίσκονται 400 φίλαθλοι του Πιερικού για να παρακολουθήσουν την αναμέτρηση. Φυσικά πάντα εκεί κι ο πρόεδρος της ομάδας, Απόστολος Πόδας.