Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

FL Νέων: Αναγέννηση Γιαννιτσών (U20) - ΣΦΚ Πιερικός (U20) 2-4

Photo αρχείου (P24 Blog) : Από το αγώνα του 1ου γύρου στην Κατερίνη, όπου είχαν κερδίσει τα Γιαννιτσά.
Με 2-4 επιβλήθηκε η ομάδα Νέων του Πιερικού με την αντίστοιχη ομάδα των ΓιαννιτσώνΚαλύτερη η ομάδα του Πιερικού σε όλη την διάρκεια του αγώνα παρά το ότι βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, η απάντηση ήταν άμεση. 1-0, 1-1, 2-1, 2-2 όπου ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.  Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κατερίνης μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο παίζοντας ποιοτικό ποδόσφαιρο, πέτυχε άλλα δυο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 2-4.

Τα γκολ για τον Πιερικό πετυχαν οι: Παναγιωτίδης Αν. 2 – Κατσούλης 1 – Νούλας 1.

Πιερικός (Μυστακίδης): Παπανικολάου, Παναγιωτίδης Γ., Μπαμίχας, Καρτσαμπάς Αλ., Ερμάλ, Δαλαμήτρας, Ζούκα, Νούλας, Παναγιωτίδης Αν., Κατσούλης, Βραχνός.

Έπαιξαν οι: Τσιώμης Β., Χατζηγεωργιάδης, Καλαϊτζής.