Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

Ήττα για τους Παίδες του Πιερικού

Ηττήθηκε το Παιδικό του Πιερικού με 3-1 σήμερα το πρωί,από την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟ Κουφαλίων. Οι παίκτες του Πιερικού προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο ο Πιερικός ήδη έχει περάσει στον επόμενο γύρο. Οι παίκτες του Πιερικού βρέθηκαν πίσω με 2-0 στο 1ο ημίχρονο, αλλά οι παίκτες του Σ.Τερζόπουλου είχαν ευκαιρίες που δεν αξιοποιήθηκαν. Στο 2ο ημίχρονο ο Πιερικός μείωσε στο 3ο λεπτό από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουνδή. Όμως εκεί που όλοι νόμιζαν πως ο Πιερικός θα ισοφαρίσει,δέχτηκε και 3ο γκολ στο τελευταίο 5λεπτό.

Πιερικός: Ζέρβας,Αλμπέρης,Κατσαντώνης(C),Γκαράτζιας,Τουλίκας,Γκοτζαμάνης,Ρούντο,Αμαραντίδης,Κουνδής,Μπαϊράμι,Παπαδημητρίου.

Έπαιξαν και: Καλεντερίδης,Ιωσηφίδης,Καραμπουλάκης,Τόσκας,Παπανικολάου,Βλάχος,Πάσχος.