Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

Ηττήθηκε η ομάδα Νέων (U20) στην Μυτιλήνη από την αντίστοιχη της Καλλονής

Photo αρχείου (P24 Blog)
Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η ομάδα Νέων του Πιερικού έπαιξε πολύ ωραίο ποδόσφαιρο ωστόσο δεν τα κατάφερε αφού ηττήθηκε με 2-1 από την ΑΕΛ Καλλονής στη Μυτιλήνη. τύχη δεν χαμογέλασε την ομάδα του Πιερικού η οποία είχε πολλές ευκαιρίες για να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από τη Μυτιλήνη. Η ομάδα του Κώστα Μυστακίδη δείχνει σημάδια αγωνιστικής ανάκαμψης αφού παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και πλέον είναι θέμα χρόνο να έρθει και το θετικό αποτέλεσμα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τον Πιερικό να έχει μια ελαφρά υπεροχή.
Η ομάδα της Καλλονής προηγήθηκε στο 18΄της συνάντησης με σούτ έξω από την περιοχή και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ αυτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του,έκλεισε την ΑΕΛ Καλλονής στα καρέ της και έχασες πολλές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα. Έτσι λειτούργησε ο "άγραφος¨νόμος του ποδοσφαίρου και την ώρα που  ο Πιερικός πίεζε και έχανε την μια ευκαιρία πίσω από την άλλη, η Καλλονή στο 85΄ κατάφερε και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων κλειδώνοντας ουσιαστικά την νίκη.Το μόνο που κατάφερε ο Πιερικός ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δαλαμήτρα.

Ρεπορτάζ: Θ. Τζήμας