Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2013

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Παίδες του Πιερικού!

Με σκορ 3-1,νίκησαν χθες το πρωί οι Παίδες του Πιερικούτ ην αντίστοιχη ομάδα τουΕθνικού Ν.Κεραμιδιού. Οι ποδοσφαιριστές του Δ.Παυλίδη και Σ.Τερζόπουλου,μπήκαν αποφασισμένοι να κερδίσουν το παιχνίδι και πάτησαν κυριολεκτικά την αντίπαλη ομάδα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό της συνάντησης,ο Κουνδής μετά  από ωραία πάσα του Ρούντο.
Οι παίκτες του Πιερικού συνέχισαν να πρεσάρουν και το γκολ δεν άργησε να έρθει,καθώς μετά από 5 λεπτά ο Δημητριάδηςδιπλασίασε τα τέρματα για τον Πιερικό,μετά από ωραία συνεργασία του Ρούντο,Γκοτζαμάνη και Κουνδή.. Όμως οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού δεν το έβαλαν κάτω και μετά από 10 λεπτά μείωσαν,έπειτα από αδράνεια της άμυνας σε εκτέλεση κόρνερ,ο αντίπαλος εκμεταλλεύτηκε το λάθος και με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1. Στο επόμενο 5λεπτό,ο Ρούντο διαμόρφωσε το τελικό 3-1,μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ.Ο ίδιος παίκτης,νωρίτερα,είχε και οριζόντιο δοκάρι από εκτέλεση φάουλ.Εκπληκτική απόκρουση στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ο Ζέρβας και κράτησε το 3-1.

Πιερικός: Ζέρβας(C),Καλεντερίδης(Αλμπέρης),Κατσαντώνης,Γκαράτζιας,Μπαϊράμι(Φωτιάδης),Γκοτζαμάνης(Καραμπουλάκης),Ρούντο,Αμαραντίδης(Πάσχος),Κουνδής(Μπουλάρι),Μηλιώτης(Ιωσιφίδης),Δημητριάδης(Παπαδημητρίου)