Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

Πρωτάθλημα Εφήβων ΕΠΣΜ: ΣΦΚ Πιερικός (U17)-Aστέρας Αμπελοκήπων (U17) 2-2

Σε ένα δυνατό παιχνίδι Πιερικός και Αστέρας Αμπελοκήπων μοιράστηκαν την ισοπαλία (2-2). Ο Πιερικός με αρκετές απουσίες παικτών πάλεψε με πάθος και ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ από αδράνεια της άμυνας στο 1ο λεπτό, κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με τον Οικονόμου μετά από κορνερ να παίρνει την κεφαλιά για το 1-1, στο 30ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πιερικού μπαίνει και πάλι πολύ δυνατά και παίρνει προβάδισμα με τον Μπαλαχατζε (2-1). Το παιχνίδι παρέμεινε στα πόδια των παικτών του Πιερικού που είχαν πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και αρκετές κλασικές ευκαιρίες να κλειδώσουν τον αγώνα, κάτι που δυστυχώς δεν έγινε και έτσι στο 80ο λεπτό και πάλι απο λάθος της άμυνας μετά απο κορνερ ο Αστέρας ισοφάρισε σε 2-2 με τον ΠΙΕΡΙΚΟ να κρατάει τις εντυπώσεις και την ισοπαλία.