Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

Πρωτάθλημα Παίδων ΕΠΣΜ: ΣΦΚ Πιερικός-Σμυρναϊκός Βαθυλάκου 1-0

Νίκη με 1-0 απέναντι στον Σμυρναϊκό Βαθυλάκου πέτυχε σήμερα το πρωί η ομάδα του Στέφανου Τερζόπουλου.Ο Πιερικός μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και στα πρώτα 20 λεπτά ο Σμυρναϊκός δεν πέρασε το κέντρο!Στο 15' ο Αλμπέρης έβγαλε ωραία σέντρα για τον Πάσχο που έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.Ένα σουτ από τον Ρούντο η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.Ο Σμυρναϊκός δεν έκανε ευκαιρίες,έτσι,οι δυο ομάδες μπήκαν με ισοπαλία στα αποδυτήρια.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πιερικός μπήκε εξίσου δυνατά και ανάγκασε τους αντιπάλους να παίζουν πίσω από το κέντρο.Ωστόσο,μετά από λάθος του Ρούντο στο κέντρο,ο Σμυρναϊκός εκμεταλλεύτηκε το λάθος και ο επιθετικός βρέθηκε μόνος του αλλά ο Ζέρβας έκανε ηρωική επέμβαση κρατώντας το 0-0.Ο Πιερικός ανέβασε κ

αι άλλο την απόδοση του στα τελευταία 25 λεπτά...Καταπληκτική ενέργεια από τον Κουνδή που πέρασε 5 παίκτες έκανε δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα ξύρισε το οριζόντιο δοκάρι...Τα επόμενα 10 λεπτά ο Πιερικός συνέχισε την πολιορκία αλλά δεν κατάφερε να πετύχει γκολ.Τον γόρδιο δεσμό έσπασε ο Κατσαντώνης 10 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με σουτ φωτοβολίδα έξω από την περιοχή!Στις καθυστερήσεις ο Πιερικός θα μπορούσε να κάνει το 2-0 αλλά ο τερματοφύλακας είπε όχι στο τετ-α-τετ του Παπαδημητρίου.
Η ενδεκάδα του Πιερικού: Ζέρβας,Αλμπέρης,Γκαράτζιας,Κατσαντώνης,Τουλίκας,Γκοτζαμάνης(Καραμπουλάκης),ΡούντοC),Πάσχος(Καλεντερίδης),Κουνής,Μηλιώτης,Αμαραντίδης(Παπαδημητρίου).