Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου 2012

Ήττα από τη Σεβαστή με 8-3 για τους U-17 του Πιερικού σε φιλικό αγώνα

Επιμέλεια: Pierikos24 Blog

Ήττα με 8-3 από τον Διαγόρα Σεβαστής στη Σεβαστή,υπέστη η ομάδα U17 του ΣΦΚ Πιερικού. Σαφέστατα ανώτερη ηλικιακά, κυρίως, η ομάδα της Σεβαστής πήρε μια ευρεία νίκη. Οι παίκτες του Ηλία Μπαζάκου αν και βρέθηκαν με 0-2 μπροστά στο σκορ, στο ημίχρονο βρέθηκαν να χάνουν με 3-2. Στο δεύτερο ημίχρονο τα ηνία πήρε η γηπεδούχος ομάδα, γράφοντας το τελικό 8-3. Ένα σημαντικό φιλικό για την ομάδα του Ηλία Μπαζάκου, ο οποίος έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα για τις όποιες αδυναμίες των παικτών του. Επόμενο δυνατό φιλικό της ομάδας, την ερχόμενη Κυριακή με τον Μακεδονικό Νέας Εφέσου, και πάλι εκτός έδρας.