Πέμπτη 9 Αυγούστου 2012

Φιλικό παιχνίδι: Ομάδα Νέων Πιερικού - 25η Μαρτίου 2-4

Επιμέλεια: Pierikos24 Blog

Φιλική ήττα χθες απο την ομάδα της 25ης Μαρτίου με σκορ 4-2 για την ομάδα Νέων του Πιερικού.Το παιχνίδι έγινε χθες στο βοηθητικό γήπεδο του Πιερικού, με πολύ ζέστη και ήταν το πρώτο και για τις δύο ομάδες. Το παιχνίδι είχε δύο όψεις με την ομάδα Νέων του Πιερικού να είναι καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, όπου και προηγήθηκε με 1-0 με γκόλ του Δαλαμήτρα. Στο δεύτερο ημίχρονο και με πολλές αλλαγές, η ομάδα της 25ης Μαρτίου έδειξε πιο έμπειρη και πέτυχε δύο γκολ και προηγήθηκε με 2-1. Η ομάδα του Πιερικού αντέδρασε και πέτυχε την ισοφάριση με γκολ (πέναλτυ) του Καλαϊτζή.
Στη συνέχεια η 25η Μαρτίου πέτυχε άλλα δύο γκολ και το σκορ έληξε 4-2. Με πολλά νέα πρόσωπα και μικρής ηλικίας η ομάδα Νέων του Πιερικού έδειξε πολύ καλά στοιχεία αν και είναι σαφής η έλλειψη ομοιογένειας, μιας και η ομάδα τώρα χτίζεται.