Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου 2013

ΕΠΣΜ Παίδων: ΣΦΚ Πιερικός-ΠΑΕ Ποντίων 3-0

Μεγάλη νίκη πετυχε τo Παιδικό τμήμα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ επί της ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του πρωτ / τος της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ . Ο αγώνας εγινε στό γήπεδο τού Ν.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ παρουσία πολλών φίλων των δύο ομάδων . Εγινε ένα πολύ ωραίο παιγνίδι καί οι ποδοσφαιριστές τών δυο ομάδων έδωσαν τόν καλύτερο τους ευατό.
Στό πρώτο ημίχρονο η ομάδα τής ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ είχε καλύτερη κυκλοφορία τής μπάλας και έφτανε πιό ευκολα στήν περιοχή τού ΠΙΕΡΙΚΟΥ ομως η καλά οργανωμένη αμυνα τών παικτων του ΠΙΕΡΙΚΟΥ μέ σωστες τοποθετήσεις σταματούσαν τίς επιθέσεις τής ομάδας τών Ποντιων. Η ομάδα τής ΑΕ Ποντιων είχε δύο πολύ καλά σουτ εξω από τήν περιοχή όμως ο τερματοφύλακας τού ΠΙΕΡΙΚΟΥ Παπαθανασιου ήταν πολυ σταθερός στίς αποκρούσεις του . Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ προηγήθηκε στό σκόρ όταν ο μεντλεσβιλι πήρε την μπάλα στό χωρο του κέντρου μπήκε στήν περιοχή τριπλαρε τόν αμυντικο έκανε δυνατο σούτ απέκρουσε η τερματοφυλακας ΝΑΣΣΗ αλλα στήν επιστροφη ο ΤΟΣΚΑΣ μέ πλασέ έστειλε τήν μπάλλα στά διχτυα γράφοντας το 1-0 . Στο 2 ημίχρονο ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ ήταν καλυτερος καί πέτυχε άλλα δύο γκολ με τόν Β . ΓΚΑΡΑΤΖΙΑ καί τόν ΗΛΙΑ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ . Τό σφύριγμα τής λήξης βρήκε τούς ποδοσφαιριστές νά δινουν τα χερια .

Η διοικηση του ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ εκφραζει τίς ευχαριστίες τής στήν ομάδα τού Ν.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ γιά τήν παραχώρηση τού γηπέδου ωστε να διεξαχθή ο αγωνας .