Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2013

Φιλικό προετοιμασίας: Πιερικός-Νίκη Βόλου 1-0

Άκρως ικανοποιημένοι έμειναν στον Πιερικό από την πολύ καλή εμφάνιση και νίκη που πέτυχε η ομάδα επί της Νίκης Βόλου με 1-0 , σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σάββατου στον Σβορώνο .

Ένα λάθος του Γκότοβου , το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Κέρι στο 2ο λεπτό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ήταν αρκετό για τον Πιερικό για να πάρει την νίκη με 1-0 στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Νίκη Βόλου το οποίο έγινε στον Σβορώνο .

Οι γηπεδούχοι πάντως ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να πετύχουν και άλλα τέρματα . Από την άλλη , η εικόνα της Νίκης Βόλου ήταν μέτρια , κυρίως στο πρώτο 45λεπτο . Στο δεύτερο ανέβασε στροφές , χωρίς - ωστόσο - να ικανοποιήσει . Καταγράφηκε μία μόλις αξιόλογη ευκαιρία , αυτή στο 81 ' με το σουτ του Ριβέρα να περνά άουτ .

Πιερικός : Λαμπάκης ( 65 ' Παπατολίκας ) , Νίκου ( 63' Ντόικιτς ) , Κρουσταλέλης ( Νικολίτσης 63 ' ) , Ιορδανίδης Ν . ( 63 ' Καρτσαμπάς X. ) , Ιασωνίδης ( 63' Μιχαηλίδης ) , Αποστολίδης ( 62 ' Σερέτης ) , Παπατόλιος ( 78' Ίτσιος ) , Ιορδανίδης Γ . ( 78 ' Τσιρλίδης ) , Κέρι ( 78' Παπαδόπουλος Σ . ) , Μανίκας , Μπρίτο ( 14 ' Βραχνός )

Νίκη Βόλου : Αποστολίδης , Ζουλιώτης ( 77 ' Μπιτσάκος ) , Παπαδόπουλος , Ρεπετσάς ( 46' Γιώτας ) , Γκότοβος , Αναστασόπουλος ( 80 ' Μπακάλης ) , Σεϊμάν ( 72' Χαρτσιάς ) , Μανουσάκης ( 65Ισαάκ ) , Γέσιτς ( Πιτταράς 86 ' ) , Ανιέτε ( 65 ' Τσίτας ) , Τζιώρας ( 72' Ριβέρα ) .

Ρεπορτάζ: Μ. Παρλιάρος