Πέμπτη 14 Μαΐου 2015

4η αγωνιστική Play Out FL (Βόρειος όμιλος): Πιερικός - Τύρναβος 0-2

Στο κόλπο της παραμονής έμεινε ο Τύρναβος, καθώς επικράτησε 2-0 του Πιερικού στην Κατερίνη.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο, με τον Πιερικό να μπαίνει δυνατά και να ψάχνει το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι όμως ισορρόπησαν και το ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες καλές στιγμές με τους Τσουμάγκα και Τσιάρα, αλλά το γκολ ήρθε για τον Τύρναβο στο 70’, με τον Αλεξίου να κάνει το 0-1. Στο 82’ ο Όττα «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του γράφοντας το τελικό 0-2.

Πιερικός (Αλεξίου): Παπατολίκας, Ντόσης, Καραγιαννίδης, Καρτσαμπάς, Τσιάρας, Μπουζούκης, Μπαξεβάνος (73’ Παπαχρήστου), Γιαννούλης, Τσουμάγκας (57’ Γιαννόπουλος), Παλιάτσιος (80’ Μπαστάνης), Λαμπάκης

Τύρναβος (Χαραλαμπίδης): Πρίφτης, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Λαμπρόπουλος, Γκούρτσας (40’ Μιλουτίνοβιτς), Όττα, Ντατίδης, Παληγεώργος, Στεργιανός (66’ Κυριάκου), Ποκόνγκ, Ιβανίδης (46’ Αλεξίου)